right_col_icon1.gifNymburk

Restaurace Pokec
obrazek
Tylova 266
Sadská

Nabízíme restaurační služby v centru Sadské u náměstí. Kapacita naší restaurace Pokec je cca 50 míst. Pořádáme společenské akce, oslavy narozenin a menší svatby (cca 35 osob).

Stracká restaurace Postřižiny
obrazek
Straky 45
Straky

Naše firma byla založena roku 2005 a i přes to, že jsme

Grand Restaurant Septime
obrazek
Náměstí T.G.M.
Poděbrady

Vítáme Vás v restaurantu Septime v příjemném nekuřáckém prostředí s krásným výhledem do lázeňského parku, s přátelskou atmosférou a se širokou paletou jídel mezinárodních kuchyní včetně italské pizzy, domácích těstovin a vín z celého světa.

Potřebujete uskutečnit obchodní schůzku? Chcete posedět s přáteli nebo plánujete romantickou večeři ve dvou? Hledáte nové gastronomické zážitky? Přijměte pozvání na některý z našich sommeliérských večerů nebo na pravidelné Talk Show Vládi Hrona a jeho zajímavých hostů. Trávíte rádi letní odpoledne při kávě ve stínu vzrostlých lip a Vaše děti si přitom hrají v parku?

Buďte vítáni!

Na Cejpovně
obrazek
Drahelická 60
Nymburk-Drahelice

 V roce 1905 byla mezi Nymburkem a Drahelicemi otevřena hospoda Na Cejpovně.

Nechal ji postavit stavitelem Josefem Vosáhlem potomek knížecího rodu Valdštejnů pro svého správce Josefa Horáka jako odměnu za jeho služby.

1.12.1905 byly zprovozněny v pravém křídle budovy hostinské prostory, kuchyně a v prvním patře byt pro rodinu pana Horáka. V následujícím roce byl dostavěn sál a levé křídlo budovy.

Název je odvozen pravděpodobně podle statkáře Cejpy, kterému patřily pozemky mezi Nymburkem a Drahelicemi.

Hostinec původně sloužil vozkům, kteří tudy projížděli směrem na Lysou nad Labem a Prahu a trhovcům kteří jej hojně navštěvovali po skončení nedalekých dobytčích trhů. Jako hospoda v té době s největším sálem v Nymburce a okolí se stala centrem zábavy pro široké okolí.

Od roku 1905 se zde točí Plzeňský Prazdroj s vyjímkou období druhé světové války a období, kdy hostinec převzala do „opatrování“ vláda lidu zastoupená Spotřebním družstvem Jednota.

Po roce 1989 jsme hostinec koupili od syna původního majitele pana Václava Horáka v lednu 1991. Od května 1991 jsme zde provozovali Čínskou restauraci, která si až do konce devadesátých let získala velkou oblibu. Po nástupu vietnamských bister ztrácela čínská kuchyně na kreditu a tak jsme se po dlouhém přemýšlení rozhodli k návratu k původnímu účelu.

V prosinci 2008 jsme otevřeli první část - formanku Polabské restaurace a začátkem června 2009 plánujeme otevřít druhou část-restauraci, jídelnu a kavárnu.

Po domluvě s majitelem nymburského pivovaru Postřižiny panem Benákem čepujeme postřižinský Zlatovar a Francinův ležák a s jeho svolením i Plzeňský Prazdroj.

Syndikovat obsah