right_col_icon1.gifRychnov nad Kněžnou

Vinárna-bar "Nad Sklípkem"
obrazek
Pulcká 161
Dobruška

Město Znojmo bylo vždy význačným vinařským střediskem a dokládá to spleť dlouhých chodeb vinných sklepů přímo pod městem. V blízkosti města se táhnou prvotřídní viniční polohy od Kraví hory směrem na Hnánice se štěrkovým podložím překrytým místně spraší, případně i s polohami jílů. Od Znojma na jih se táhne podél hranice s Rakouskem řada známých viničních tratí přes Šatov, Chvalovice, Vrbovec, Hnízdo, Slup, Jaroslavice až do Hrušovan nad Jevišovkou, většinou s půdami sprašovými nebo štěrkopísky. Na východ podél Dyje jsou viniční svahy v Tasovicích a Hodonicích. Ve střední části Znojemska leží několik význačných viničních celků na Únanovce a Jevišovce se známými vinařskými obcemi Těšetice, Lechovice, Borotice Velký areál vinic v okolí Hostěradic a Miroslavi je znám polohami Volné pole a Weinperky. Znojemsko je hlavně oblastí bílých aromatických vín, kde se kromě Veltlínského zeleného, které je hlavní odrůdou, dobře daří odrůdám Müller Thurgau, Sauvignon, Ryzlink Rýnský, Pálava. Význačnou kvalitu docilují i odrůdy Rulandské bílé, Rulandské šedé a Rulandské modré.

 

BAZYLIKA CLUB
obrazek
Komenského 61
Častolovice

Zveme Vás k návštěvě a přátelskému posezení v interiéru klubových prostor. Kromě pohoštění Vám nabízíme také možnost uspořádání svateb, firemních večírků, školních srazů, rodinných oslav a dalších akcí. Při své práci klademe důraz zejména na kvalitu připravovaných pokrmů a drinků.

 

Steakbar Karolína
obrazek
Husovo náměstí 322
Vamberk

Můžeme Vám nabídnout útulné nekuřácké prostředí s kapacitou 28 míst a v letních měsících můžete využít posezení na naší zahrádce. Můžete se těšit na milou obsluhu a širokou nabídku výborných pokrmů. Každý všední den pro Vás připravíme polední menu. Dále se můžete těšit na různé akce či speciální pokrmy. Veškeré informace naleznete na našich internetových stránkách

Tešíme se na Vaši návštěvu Váš Steakbar Karolína

Doudlebská hospoda
Rudé armády 44
Doudleby nad Orlicí

Restaurace se specializuje na českou kuchyň. U nás můžete pořádat oslavy, večírky, rauty, svatební hostiny. Levné ubytování. Parkování. Salonek pro uzavřenou společnost.

Syndikovat obsah